Ce piese se joacă în Bucureşti în următoarea perioadă

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 13 – 19 aprilie: 0

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Mare: 18 aprilie, ora 19:00 – “Înşir`te mărgărite”, regia Dan Puric; 19 aprilie, ora 19:00 – “Înşir`te mărgărite”, regia Dan Puric;

Sala Studio: 16 aprilie, ora 19:30 – “Dumnezeu se îmbracă de la second-hand”, regia Ion Caramitru; 17 aprilie, ora 19:30 – “Bârfe, zvonuri şi minciuni”, regia Ion Caramitru; 19 aprilie, ora 20:00 – “Dineu cu proşti”, regia Ion Caramitru;

Sala Pictura: 14 aprilie, ora 19:30 – “Micul infern”, regia Mircea Cornişteanu; 15 aprilie, ora 20:00 – “Allegro, ma non troppo”, regia Răzvan Popa; 16 aprilie, ora 20:00 – “Allegro, ma non troppo”, regia Răzvan Popa; 17 aprilie, ora 20:00 – “Cinci femei de tranziţie”, regia Rodica Popescu Bitănescu; 18 aprilie, ora 20:00 – “Fata din curcubeu”, regia Lia Bugnar; 19 aprilie, ora 20:00 – “Cinci femei de tranziţie”, regia Rodica Popescu Bitănescu;

Sala Atelier: 16 aprilie, ora 19:30 – “Tectonica sentimentelor”, regia Nicolae Scarlat; 17 aprilie, ora 20:00 – “20 de ani în Siberia”, regia Sorin Misirianţu; 18 aprilie, ora 20:00 – “Anonimul veneţian”, coordonator Ion Caramitru;

Sala Mică: 18 aprilie, ora 20:00 – “Ziua în care nu se cumpără nimic”, regia Horia Suru; 19 aprilie, ora 20:00 – “Organic”, regia Andrei Măjeri;

Sala Media: 18 aprilie, ora 20:00 – “Carte de vizită”, regia Eugen Cristea; 19 aprilie, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Nottara: Sala “George Constantin”: 15 aprilie, ora 19:30 – “Trilogie belgrădeană”, regia Cristi Juncu; 16 aprilie, ora 19:30 – “Funcţionarul destinului”, de Ana Maria Colţeanu; 18 aprilie, ora 19:30 – “Drumul spre Mecca”, regia Geanina Hergheligiu; 19 aprilie, ora 19:30 – “Vizitatorul”, regia Claudiu Goga;

Sala “Horia Lovinescu”: 16 aprilie, ora 19:00 – “Peţitoarele”; 17 aprilie, ora 19:00 – “39 de trepte”, regia Petre Bokor; 18 aprilie, ora 19:00 – “Fazanul”, regia Alexandru Măzgăreanu.

Teatrul Odeon: Sala Studio: 16 aprilie, ora 19:30 – “Viza de clown”, regia Alexandru Mihail; 17 aprilie, ora 18:00 – “Clasic e Fantastic – Copilăria lui Mozart”, regia Monica Ciută; 18 aprilie, ora 18:00 – “Clasic e fantastic – Copilaria lui Vivaldi”, regia Monica Ciută; 19 aprilie, ora 19:30 – “Poveste despre tatăl meu”, regia Gelu Colceag;

Sala Majestic: 17 aprilie, ora 19:00 – “Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva”, de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; 18 aprilie, ora 19:00 – “Un tramvai numit dorinţă”, regia Dinu Cernescu; 19 aprilie, ora 19:00 – “Un Tango Mas”, direcţia de scenă Alexandru Dabija.

Teatrul Bulandra: Sala “Toma Caragiu”: 16 aprilie, ora 19:00 – “Oscar şi Tanti Roz”, regia Chris Simion; 17 aprilie, ora 19:00 – “Oscar şi Tanti Roz”, regia Chris Simion; 19 aprilie, ora 19:00 – “Omul cel bun din Seciuan”, regia Andrei Şerban;

Sala “Toma Caragiu”- Studio Space: 18 aprilie, ora 19:00 – “Conversaţie după înmormântare”, regia Alexandru Darie;

Sala “Liviu Ciulei”: 15 aprilie, ora 18:30 – “O scrisoare pierdută”, regia Doru Ana; 17 aprilie, ora 19:00 – “Moartea unui comis voiajor”, regia Felix Alexa; 19 aprilie, ora 19:00 – “Moartea unui comis voiajor”, regia Felix Alexa;

Sala “Liviu Ciulei” – Laborator: 18 aprilie, ora 20:00 – “Before Breakfast”, regia Popescu.

Teatrul Metropolis: 16 aprilie, ora 19:00 – “Doi pe o bancă”, regia Emanuel Pârvu; 17 aprilie, ora 19:00 – “Peretele”, regia Lia Bugnar; 18 aprilie, ora 19:00 – “N(aum)”, regia Mariana Camarasan; 19 aprilie, ora 15:00 şi ora 19:00 – “Fantoma, dragostea mea!”, regia Şerban Puiu;

Teatrul de Comedie: Sala “Radu Beligan”: 19 aprilie, ora 19:00 – “Steaua fără nume”, regia Vlad Massaci;

Sala Studio: 19 aprilie, ora 19:30 – “La vita e bella”, regia Vlad Cristache;

Sala Nouă: 15 aprilie, ora 19:00 – “Cea mai puternică”, de Antoaneta Cojocaru; 17 aprilie, ora 19:00 – “Urâtul”, regia Vlad Cristache.

Teatrul Mic: 15 aprilie, ora 19:00 – “Profesiunea doamnei Warren”, regia Claudiu Istodor; 16 aprilie, ora 19:00 – “Visul unei nopţi de vară”, regia Gelu Colceag; 18 aprilie, ora 19:00 – “Pensiune completă”, regia Gelu Colceag; 19 aprilie, ora 19:00 – “Mata Hari”, regia Liana Ceterchi.

Teatrul Foarte Mic: 16 aprilie, ora 19:00 – “Numele”, regia Vlad Cristache; 17 aprilie, ora 19:00 – “Somnoroasa aventură”, regia Vlad Stănescu; 18 aprilie, ora 19:00 – “O viaţă în teatru”, regia Ovidiu Niculescu; 19 aprilie, ora 19:00 – “39 de trepte”, regia Gabriela Dumitru.

Teatrul Masca: 17 aprilie, ora 19:00 – “Comedianţii”, regia Michele Modesto Casarin; 19 aprilie, ora 19:00 – “Căsătoria”, regia Mihai Mălaimare; 19 aprilie, ora 19:00 – “Parapanghelos”, regia Mihai Mălaimare.

Teatrul Evreiesc de Stat: 16 aprilie, 19:00 (la Teatrul de Artă) – “Mic şi-al dracu'”, regia Maia Morgenstern.

gandul monden